Historie a význam kosmetiky

Název kosmetika je řeckého původu a odvozuje se od řeckého slova KOSMEO = zdobím, krášlím.

Kosmetika v úzkém, původním významu znamená NAUKU O KRÁŠLENÍ.

Ve většině současných odborných publikacích je kosmetika definována jako věda a nazývána KOSMETOLOGIÍ.

Kosmetika je oborem, ve kterém úzce spolupracuje řada vědních oborů, přírodovědných i lékařských. Přední místo mezi nimi patří DERMATOLOGII, protože kůže je nejen hraničním orgánem mezi organizmem a zevním prostředím, ale má i z hlediska mezilidské komunikace zcela mimořádné postavení.

Pracuji s profesionální značkou ALCINA, která nabízí kompletní sortiment profesionální pleťové, vlasové a dekorativní kosmetiky.
Její hlavní prioritou je vysoká kvalita všech produktů. Při výběru surovin je kladen důraz na čistotu jednotlivých substancí. Veškeré účinné látky jsou mnohokrát testovány a vzájemně harmonicky sladěny. Díky více než stoleté historii a velmi úzké spolupráci vědců a dermatologů společnost disponuje mimořádnými zkušenostmi v oboru farmacie a kosmetiky. ALCINA upřednostňuje přírodní účinné látky jako je alantoin, rostlinné oleje, vitaminy a další.

  • Nabízím kompletní péči o pleť, čištění pleti, masáže obličeje i dekoltu, úpravu obočí, barvení řas, depilace, vizážistika, líčení pro každou příležitost – denní, večerní, slavnostní a svatební.
116_1.jpg řasy.jpg Depilace.jpg