Permanentní make-up a Microblading

Microblading nebo také vláskování obočí

Microblading vytváří obočí pomocí tenkých linek, které napodobují skutečné chloupky.

Tato technika tetování se provádí speciálním přístrojem a je velmi populární, nevyžaduje žádnou zvláštní péči a obočí vypadá krásně, přirozeně a pravidelně. Microblading pomáhá zamaskovat jizvy a jiné nedokonalosti pokožky.

Microblading je zatím jediná metoda, která dokáže napodobit přirozený tvar obočí. Provádí se pomocí speciálních čepelek, kterými se vykreslují jednotlivé chloupky obočí, což vypadá velmi přirozeně a je téměř nerozeznatelné od přírodního obočí. Jedná se o jednu z forem permanentního make-upu, kdy výsledek vydrží cca 2 roky.

Permanentní make-up

Také nazývaný trvalé líčení, kterým se implantují přírodní barviva do horní vrstvy pokožky, odkud se postupně odbourávají.

Permanentní make up je snesitelný i pro citlivou pokožku, alergické reakce jsou vyloučeny.
Časově je omezen na 2 – 4 roky.

Na odborné konzultaci, která vždy předchází zákroku, se u klientky pečlivě posoudí vhodnost této metody.

Permanentní make-up umožňuje:

• tvarovat obočí, případně doplnit jeho chybějící část
• zvýraznit oči pomocí horních i dolních linek
• vytvořit dojem hustších řas aplikací pigmentu mezi řasy
• vykreslit rty do pravidelného tvaru, zvětšit či zmenšit, provést lze i výplň rtů
• aplikace obrázků na tělo

Výhody permanentního make-upu:

• nenásilné zvýraznění či dotvarování přirozených rysů obličeje
• řeší problém času, ráno odpadá zdlouhavé líčení
• žádný rozmazaný make-up při sportu, sprchování, sauně- 100% odolný vůči vodě a potu
• velká výhoda pro ženy, které se z různých důvodů nemohou líčit(alergie,oční vady)
• u žen středního věku odpadá rozmazávání rtěnky do vrásek
• ve dne v noci, po probuzení, po probdělé noci, v každé chvíli stále upravená tvář

Obočí

Chybějící část obočí se dá doplnit tak, že působí naprosto přirozeně. Hustotu, šířku či tvar obočí je možné vymodelovat zcela nově lehkým stínováním. Jednotlivé chloupky obočí lze totiž vykreslit velmi věrně podle původní barvy obočí a ve směru růstu. Úplná rekonstrukce obočí je velmi častým případem u žen, které podlehly někdejšímu módnímu trendu vytrhat si obočí do tenoučkých čárek.

 

Oční linky

Tenké linky se dají pigmentovat na horních i dolních víčkách tak, aby jejich tvar a barva byla v souladu s tvarem a typem obličeje, očí a barvou duhovky. Díky očním linkám mohou oči na sebe upoutat pozornost. Téměř stále módní je kosmetická varianta oční linky, tenká, téměř neviditelná linie kolem řas na horním víčku. Je doboru možností, jak decentně zvýraznit oči a dodat řasám plnější vzhled.
Nejžádanější a nejslušivější úpravou jsou horní linky postupně se rozšiřující, které se na koncích víček nepatrně zvednou a mírně protáhnou. I protaženou spodní linkou, vedenou až v poslední třetině spodního víčka, lze podpořit tento žádaný mandlový tvar očí. Oční linky nejsou vhodné pro malé a zapadlé oči.

Rty

Rty je možné oživit a zvýraznit konturou nebo vystínováním (probarvením). Díky permanentímu makeupu můžeme korigovat i jejich tvar, velikost a barvu. Například optické zvětšení rtů se provádí zároveň s technikou stínování. Vytvořená kontura se v tomto případě rozmázne směrem do rtů a zamezí se tím prosvítání světlé pokožky mezi novou a původní konturou rtů. Také je možné vymodelovat nebo změnit tzv. srdíčko na horním rtu, nebo vyrovnat asymetrii rtů. Barva se zpravidla volí podle barvy pokožky a celkového typu obličeje, často o 1 až 3 odstíny tmavší nebo podle přání klientky.

Ostatní

Pro ozdobu lze vytvořit i znaménko krásy v nejrůznějších tvarech a barevných odstínech.
Metodou permanentního make-upu je možné zamaskovat různé jizvy nebo defekty v místech obočí, očních víček a rtů.